menusearch
khane-saz.com

آموزش نگهداری گیاهان آپارتمانی ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۲/۱۸ چهارشنبه
(2)
(0)
آموزش نگهداری گیاهان آپارتمانی
آموزش نگهداری گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی 

 با آموزش نگهداری گیاهان آپارتمانی قصد داریم شما را با روش های نگهداری گلهای آپارتمانی و همین طور خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی آشنا کنیم. گیاهان و گلهای آپارتمانی با ورودشان به هر منزلی، زندگی را نیز به همراه خود می آورند. هر فضای خانه ای بدون وجود گیاهان و گلهای آپارتمانی چیزی کم دارد.ما در مقاله پیشین که راهنمای خرید گلدان تزیینی بود، به صورت مختصر شما را با مزایای برخورداری از گیاهان آپارتمانی آشنا کردیم. به شما توصیه می کنیم پس از مطالعه این مقاله و آشنایی با روش های نگهداری گلهای آپارتمانی، آن مقاله را نیز مطالعه کرده تا هر چه بیشتر با روش های انتخاب یک گلدان مناسب برای گلهای آپارتمانی و گیاهان منزلتان آشنا شوید. 

چرا نگهداری از گیاهان و گلهای آپارتمانی را به همه توصیه می کنند؟ 

نگهداری از گیاهان آپارتمانی علاوه بر این که شادابی و سرزندگی را به فضای خانه شما می آورد، مزایای بسیاری نیز دارد. از نظر ما یکی از مهمترین این مزایا، احساس مسئولیت پذیری است که با ورود گلهای آپارتمانی در ما ایجاد می گردد. از زمان ورود این موجودات دوست داشتنی به خانه تان، شما مسئول نگهداری، سلامت و همچنین رشد و نمو آنها هستید. مراقبت از گلهای آپارتمانی می تواند موجب ایجاد نظم و یک احساس خوب در صاحب آنها شود.یک تجربه ناخوشایند که برای بسیاری از علاقه مندان به گلهای آپارتمانی به ویژه پس از خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی پیش می آید، عدم آشنایی آنها به روش های نگهداری و پرورش این گیاهان است. این امر به مرور زمان موجب از دست دادن شادابی گیاه شده و در نهایت منجر به از بین رفتن کامل آن می گردد. در صورتی که به روش های نگهداری گلهای آپارتمانی آشنا باشید، قطعا با این تجربه ناخوشایند مواجه نخواهید شد.  

برای نگهداری صحیح از گیاهان و گلهای آپارتمانی به چه نکاتی توجه کنیم؟ 

پس از خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی و با ورود آنها با منزلتان، شما تجربه ای خوشایند و جذاب خواهید داشت. تجربه ای که متاسفانه در بسیاری از مواقع دوام زیادی ندارد. ما در ادامه شما را با ۸ فاکتور مهم و تاثیر گذار در سلامت و طول عمر گیاهان و گلهای آپارتمانی آشنا خواهیم کرد تا از این پس با خیالی آسوده تر، اقدام به انتخاب و خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی داشته باشید.

سلامت گیاهان آپارتمانی نیازمند توجه به چه نکاتی است : 

نور مناسب : 

نور خورشید اولین نیاز تمامی گیاهان است. البته هر گیاهی با توجه به اکوسیستم حیاتی خود نیاز به میزان معینی از نور دارد؛ اما آنچه مسلم است، هیچ گیاهی بدون بهره مندی از نور کافی نمی تواند به حیات خود ادامه دهد. در هنگام خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی‌‌ یا گلهای آپارتمانی قبل از هر چیز به شرایط نوری مورد نیاز آن توجه کنید. برخی از گیاهان نیازمند نور مستقیم و برخی دیگر به نور غیر مستقیم نیاز دارند. در معرض نور مستقیم خورشید قرار دادنِ گیاهانی که تنها به نور غیر مستقیم آن نیازمند هستند، موجب زردی، خشکی و سوختن برگ های آنها می گردد. 

آب دهی صحیح و اصولی گلهای آپارتمانی

بسیار از گیاهان آپارتمانی، نه به علت بی توجهی و کم آبی، بلکه به علت زیاده روی در آبیاریشان آسیب دیده و خیلی زود از بین می روند. آب زیاد نه تنها باعث پوسیدن ریشه گیاه می گردد بلکه خاک گلدان را نیز به صورت کامل از اکسیژن و مواد مغذی خالی می کند. حتما پس از خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی‌‌ یا هر گونه از انواع گلهای آپارتمانی ، از سوراخ بودن کف گلدان مطمئن شوید. آب اضافه اگر از گلدان خارج نگردد، خیلی زود می تواند بخش عمده ای از مشکلاتی که به برخی از آنها اشاره کردیم را به وجود آورد.یک اشتباه رایج دیگر در آبیاری گیاهان، عدم تخلیه آب زیر گلدانی پس از آب دادن به گیاه است. محیط گلدان ( در گونه های سفالی ) و به ویژه سوراخ های کف آن، آب را از زیر گلدانی به داخل محیط گلدان آورده و این امر موجب می شود تا خاک، دارای رطوبتی بیش از حد استاندارد گردد. 

گردش هوای کافی

گیاهان همان گونه که دی اکسید کربن محیط را می گیرند و به جای آن اکسیژن و هوای تازه به ما هدیه می دهند؛ خودشان نیز به هوای تازه و گردش هوا نیاز دارند. گیاهان و گلهای آپارتمانی طول عمر و سلامت بیشتری در خانه هایی دارند که هوا به صورت منظم در آنها گردش دارد. پس با باز کردن پنجره ها به ویژه در ساعاتی از روز که هوا پاک تر است، به گیاهتان اجازه تنفس بدهید. در این بخش از راهنمای خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی‌‌ جالب است بدانید که وجود گرد و غبار بر روی برگ های گیاهان نیز به شدت مانع تنفس آنها می گردد. به جز در گیاهانی نادر همچون کاکتوس ها، شستن و گرد گیری دوره ای برگ های گیاهان آپارتمانی می تواند به سلامت آنها کمک کند.

خاک مناسب گلدان و کود دهی گلهای آپارتمانی

اصلی ترین منبع تغذیه گیاهان برای انجام عمل فتوسنتز پس از نور خورشید، تغذیه توسط ریشه ها از طریق خاک است. در صورتی که اقدام به خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی‌‌ یا گلهای آپارتمانی کرده باشید، خیالتان راحت است که آنها با خاکی مناسب به دست شما خواهند رسید. هر گیاه با توجه به چرخه حیاتی خود، نیازمند املاح معدنی و مواد آلی متفاوتی است که شما باید این موضوع را در هنگام انتخاب خاک مناسب برای گلدان در نظر بگیرید.ضمنا برای آن که گیاه شما رشد مناسبی داشته باشد، باید به صورت دوره ای، از کودها یا مواد مغذی برای تقویت خاک آنها استفاده نمایید.

ایجاد دما و رطوبت کافی

گیاهان مختلف آپارتمانی و به ویژه گلهای آپارتمانی ، ذائقه های مختلفی از نظر میزان دما و رطوبت دارند. یک موضوع مهم دیگر در این بخش، توجه به عدم قرار دادن گیاهان در مقابل باد مستقیم کولر است. نکته مهم دیگر، توجه به گیاهان حساس تر در فصل سرما است. بسیاری از گیاهان و گلهای آپارتمانی به شدت در مقابل سرما آسیب پذیر بوده و ممکن است در دوره ای کوتاه و در مواجهه با سرمای شدید، کاملا از بین بروند. 

آشنایی با چرخه زندگی گیاهان آپارتمانی  

در صورتی که گیاهان خود را به صورت خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی‌‌ دریافت کرده باشید، معمولا به همراه آنها یک راهنمای نگهداری از گیاه وجود دارد. به عنوان یک توصیه عمومی اما اثرگذار به شما می گوییم که نوع رابطه شما با گیاه آپارتمانیتان، ارتباط مستقیمی با سلامتی و شادابی آن دارد. گیاهان کاملا توجه انسان ها به خودشان را درک می کنند و به همین دلیل به شما توصیه می کنیم با چرخه حیات و اکوسیستم زندگی گیاهتان به صورت کامل آشنا شوید تا بتوانید از آن به درستی مراقبت نمایید.

شناخت آفت های گیاهان و گلهای آپارتمانی : 

هر گیاه آپارتمانی در برابر آفات مختلفی می تواند آسیب پذیر باشد. لطفا پس از خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی‌‌ مورد نظرتان، کمی در رابطه با آفات آن تحقیق کنید تا در صورت مشاهده آنها، بلافاصله اقدام به مقابله نمایید. در صورتی که آفات گیاهان و گلهای آپارتمانی خیلی زود تشخیص داده شوند، معمولا به راحتی قابل درمان هستند و طبیعتا هر چه دیرتر تشخیص داده شوند، آسیب بیشتری به سلامت گیاه شما وارد می کنند. 

عدم جا به جایی مدام گیاه آپارتمانی : 

به عنوان آخرین توصیه به شما می گوییم که گیاهان، خود را با میزان دما، نور و زاویه تابش آن هماهنگ می کنند. افرادی که به صورت مستمر گیاهان خود را جا به جا می کنند به این نظم برای گیاهان به شدت آسیب وارد می کنند. پس از خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی یا هر گونه گل آپارتمانی، جایی مناسب و پایدار را برایشان در نظر گرفته و تا مدتی طولانی و تنها در صورت ضرورت جای آنها را تغییر دهید.