menusearch
khane-saz.com

راهکارهایی برای استفاده بهینه از حمام کوچک ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۲/۳ سه شنبه
(3)
(0)
راهکارهایی برای استفاده بهینه از حمام کوچک
راهکارهایی برای استفاده بهینه از حمام کوچک

حمام کوچک شاید یکی از آزاردهنده ترین مسائل در هر خانه ای باشد، می توانید با چند راهکار ساده از وضعیت فعلی بهترین استفاده را ببرید.

1. تعویض توالت فرنگی های قدیمی

توالت های قدیمی، معمولا بزرگ و غیر کاربردی هستند. با تعویض توالت قدیمی با نوع جدید آن هم می توانید فضای کمتری به آن اختا دهید و هم در مصرف آب صرفه جویی کنید

2. رنگ آمیزی

در فضاهای کوچک،به جای بازی با الگو ها، با بافت ها کلنجار بروید. این کار نور فضا را نگرفته و به بزرگ شدن فضا کمک می کند.در حمام های بزرگ، میتوان یک دیوار با رنگ تیره و متضاد با دیوارهای روشن دیگر داشت، اما در حمام های کوچک باید روشنایی نور را با استفاده از  رنگ های روشن تامین کرد. یک ترفند بسیار مفید برای طراحی حمام های کوچک، پوشاندن دیوار پشت روشویی باآیینه ای سرتاسری است؛ یا می توان از کاشی ها یا صفحه های براق که نور را در فضا انعکاس می دهند استفاده کرد

3. استفاده از دوش های کارآمد

کابین هایی با درهای کشویی و شیشه ای بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک هستند. می توانید از کابین های دوش زاویه دار که در کنج قرار می گیرند نیز استفاده کنید.

4.اتنخاب شیرآب های کوچک تر

جهت افزایش فضا، می توانید شیر های آب قدیمی را با مدل های کوچک تر تعویض کنید. این شیر ها علاوه بر اشغال فضای صرفه جویی در مرف آب را هم به همراه دارند

5.کوچک کردن وسایل غیر کاربردی

با نصب روشویی هایی با پایه های فرو رفته  یا کنسولی، می توانید به خلق فضا در حمام کوچک خود کمک کنید. این روشویی ها با پایه های باریک وبلند خود می توانند باعث گسترش فضا شوند. شما می توانید برای ایجاد فضای ذخیره سازی از روشویی هایی استفاده کنید که که در زیر آنها قفسه یا کابینت تعبیه شده است.

6.کاربا ارتفاعات مناسب

کابین روشویی را در ارتفاع مناسب نصب کنید تا از خم شدن های اضافی جلوگیری کنید. به جای استفاده از آیینه ها و قفسه های بزرگ، شاید بهتر باشد از قفسه ها و تاقچه های تعبیه شده در داخل دیوار استفاده شود.

7.استفاده از کنج ها برای ذخیره سازی

در کنج ها قفسه تعبیه کنید. در حمام های کوچک بایدحتی الممکن از همه فضای موجود استفاده کرد؛ کنج ها به ورت بالفعل فضاهایی بی استفاده در حمام هستند که با طراحی منحصر به فرد می توان آن را به فضایی مفید تبدیل کرد

8.حوله گرم کن در حمام

نصب یک حوله گرم کن باریک و بلند در نه تنها می تواند حوله های شما را گرم و خشک نگه دارد بلکه به گرمایش فضایی شما نیز کمک شایانی می کند.

9.قفسه بندی

در حمام کوچک خود بهتر است به جای استفاده از قفسه های زمینی که فضای زیادی را اشغال می کنند، از کابینت های دیواری بلند استفاده کنید.

10.دیوار پوش حمام 

نصب کاشی های مستطیلی بزرگ به صورت افقی باعث عریض تر به نظر رسیدن فضا می شود. جانمایی عمودی آنها، حس فضایی با سقف بلند را القا می کند.

طراحی سایت و اپلیکیشن با آیتیکا

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی

اصطلاحات ساختمان سازی

بیشتر بدانید

از نمای فایبر سمنت برد چه می دانید؟

قوانین نظارتی برق ساختمان

نکات ضروری در اجاره مسکن

ماله‌کشي بتن با خانه ساز