menusearch
khane-saz.com

خدمات الکترونیکی صدور شناسنامه ساختمان در قم راه اندازی شد ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۹/۲۵ یکشنبه
(2)
(0)
خدمات الکترونیکی صدور شناسنامه ساختمان در قم راه اندازی شد
خدمات الکترونیکی صدور شناسنامه ساختمان در قم راه اندازی شد

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم گفت: برای نخستین بار در کشور، خدمات الکترونیکی صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان قم، امیر مقومی روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: نظر به اهمیت صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان در مرحله اخذ پایان کار طرح های ساختمانی و در راستای تکریم مراجعین، تسهیل در روند صدور شناسنامه فنی و ملکی، جلوگیری از خدشه دارشدن اطلاعات تکمیل شده توسط مهندسان در دفترچه اطلاعات ساختمان و انتقال این اطلاعات پس از کنترل و بررسی به صورت مستقیم در شناسنامه فنی و ملکی ساختمان؛ این فرآیند به صورت الکترونیکی طراحی، اجرا و آماده بهره برداری می باشد.
وی ادامه داد: فرآیند تکمیل الکترونیکی صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان، برای نخستین بار است که در بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان های کشور، در استان قم اجرایی شده و این امر گامی موثر در راستای حفظ حقوق بهره بردار است.
مقومی بیان داشت: در این راستا جلسه های متعددی در کارگروه خدمات الکترونیک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با حضور واحدهای مختلف برگزار و نظرات مشورتی گروه های تخصصی رشته های مختلف نیز اخذ شده است.
وی با بیان اینکه این سامانه مرحله آزمایشی خود را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است، افزود: برخی از مهندسان در رشته های مختلف به صورت آزمایشی مبادرت به تکمیل آن نموده اند که پس از رفع برخی از اشکالات جزیی همزمان با ولادت امام حسن عسکری(ع) از روز یکشنبه 25 آذر ماه 97 اجرایی می شود.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم عنوان کرد: برای طرح های ثبت شده در قبل از سال 97 در زمان مراجعه مالک و درخواست صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان، با دریافت مدارک مورد نیاز پرونده شناسنامه فنی و ملکی طرح در کارتابل مهندسان مجری و ناظر ایجاد خواهد شد تا دفترچه اطلاعات ساختمانی به صورت الکترونیکی تکمیل شود.
مقومی اضافه کرد: از تاریخ 25 آذر ماه 97 و در زمان مراجعه مالک، در صورتی شناسنامه به صورت فیزیکی تکمیل می شود که چک لیست ها به طور کامل و همراه با گزارش سه برگی با عنوان «فرم آخرین گزارش مرحله ای» از طریق سازمان به ایشان تحویل شده باشد، در غیر این صورت مدارک ایشان ناقص تلقی می شود و باید جهت اخذ راهنمایی لازم برای تکمیل دفترچه اطلاعات به صورت الکترونیکی به سازمان ارجاع داده شود.
وی گفت: طرح هایی که سال 97 در سازمان ثبت می شود در زمان معرفی ناظران به مالک، همزمان پرونده الکترونیکی تکمیل شناسنامه فنی و ملکی ساختمان نیز در کارتابل مجریان و ناظران ایجاد می شود که ایشان نیز می توانند در مدت زمان اجرای طرح دفترچه اطلاعات ساختمانی طرح را تکمیل کنند.
مقومی در خصوص اهمیت شناسنامه فنی و ملکی ساختمان بیان داشت: این شناسنامه سندی است که حاوی اطلاعات فنی و ملکی ساختمان بوده و توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان صادر می شود و در تمامی نقل و انتقالات ساختمانی تحویل خریداران شده تا از مشخصات ساختمانی که خریداری می کنند مطلع شوند.
وی با بیان اینکه در این شناسنامه چگونگی رعایت مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرسازی و نیز ضوابط کیفیت فنی ساختمان قید می شود، افزود: مالکان در حین اجرای ساخت و ساز باید دقت داشته باشند تا اصولی که در قانون به آن اشاره شده به نحو احسن طبق آیین نامه های موجود رعایت کنند و در تمامی مراحل ساخت و ساز با مهندسان ناظر هماهنگ بوده و از لحاظ کیفیت و مطلوب بودن اجرا و مصالح ساختمانی مورد استفاده از ناظران مربوط، تاییدیه کسب کنند تا در زمان اخذ شناسنامه فنی و ملکی نتیجه مطلوبی از ساختمان خود داشته باشند.

 

طراحی سایت و اپلیکیشن با آیتیکا

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر