menusearch
khane-saz.com

تاثیر حادثه پلاسکو بر افزایش آگاهی شهروندان و ایمنی ساختمان های شهر چه بود ؟ ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۱۰/۱ شنبه
(1)
(0)
تاثیر حادثه پلاسکو بر افزایش آگاهی شهروندان و ایمنی ساختمان های شهر چه بود ؟
تاثیر حادثه پلاسکو بر افزایش آگاهی شهروندان و ایمنی ساختمان های شهر چه بود ؟

در گفتگو با سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران مطرح شد ؛

تاثیر حادثه پلاسکو بر افزایش آگاهی شهروندان و ایمنی ساختمان های شهر چه بود ؟

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: مدتی پیش واحد پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد که 244 ساختمان درتهران در وضعیت ناایمن قرار دارند، اما من معتقدم تعداد ساختمان های ناایمن بیش از این است و در این گزارش بیشتر ساختمان های تجاری مد نظر قرار گرفته است، اما اگر بخواهیم ساختمان های 4،5 طبقه قدیمی را نیز لحاظ کنیم عدد قابل توجهی می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، 2 سال از حادثه پلاسکو می گذرد، حادثه ای که نه تنها خانواده شهدای پلاسکو را عزادار کرد که جامعه را در بهت و نگرانی فرو برد، ساختمانی که یکی از دلایل فروریختن آن عدم رعایت اصول ایمنی از سوی مالکان و عدم توجه به اخطارهای سازمان آتش نشانی نسبت به شرایط ناایمن ساختمان بود، درباره تاثیر حادثه پلاسکو بر توجه شهروندان به رعایت اصول ایمنی و شرایط فعلی ساختمان های پایتخت گفت و گویی داشتم با سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران...

جلال ملکی  در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، درباره تاثیر حادثه پلاسکو بر افزایش آگاهی شهروندان نسبت به ضرورت رعایت مقررات ایمنی با بیان اینکه پلاسکو حادثه ای تلخ بود که باعث شد تلنگر و زنگ خطر به شدت به صدا در آمده و موجی در میان شهروندان وبر خی از مسئولان ایجاد شود، گفت: به جرات می توان گفت که مسئولان به دلیل مشغله کاری خیلی به بحث پیشگیری نمی پردازند و اگرچه شرایط بهتر شده است اما همچنان در این عرصه مشکلاتی داریم.

وی ادامه داد: از مردم توقع داریم مراقب خود باشند و اصول ایمنی را برای خود لحاظ کنند که تا حدودی نیز شهروندان به این مسائل توجه نشان می دهند چنانکه امروز در خیابان  شاهدیم، مردم راه را برای خودروی آتش نشانی باز می کنند، تماس ها درخصوص اطلاع رسانی  نسبت به حوادث مرتبط با آتش نشانی بیشتر شده و حتی در خصوص نصب بخاری و پیشگیری از گازگرفتگی تماس ها با ما افزایش داشته است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه موضوع الزام مالکان  ساختمان های کمتر از 6 طبقه به دریافت تاییدیه ایمنی را دنبال می کنیم و امیدواریم در چند ماه آینده به نتیجه برسیم، خاطرنشان کرد: معضل بزرگ ما در حوزه ایمنی ساختمان های قدیمی هستند، به نحوی که افراد ساکن در ساختمان های  قدیمی براساس آمار بیش از دیگران جانشان در معرض خطر قرار دارد.

وی با تاکید براینکه حتما نباید حادثه ای رخ داده و کار از کار بگذرد تا برای ایمن سازی محیط اقدام کنیم، تصریح کرد:مدتی پیش واحد پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد که 244 ساختمان درتهران در وضعیت ناایمن قرار دارند، اما من معتقدم تعداد ساختمان های ناایمن بیش از این است و در این گزارش بیشتر ساختمان های تجاری مد نظر قرار گرفته است، اما اگر بخواهیم ساختمان های 4،5 طبقه قدیمی را نیز لحاظ کنیم عدد قابل توجهی می شود.

ملکی با اشاره به اینکه امروز می گویند که باید در ساختمان های بلندمرتبه حتما پله فرار تعبیه شود، اضافه کرد: اما برای ساختمانی که در گذشته ساخته شده چه باید کرد؟ مالکان این ساختمان ها می توانند با کمک آتش نشانی نسبت به مواردی که انجام پذیر است اقدام کنند، مثلا مالکان این ساختمان ها می توانند بارانک یا آب افشان یا هشداردهنده در ساختمان نصب کنند ،یا سیستم برق ساختمان رابررسی کنند، یعنی حتی اگر این شهروندان بتوانند 20 درصد اقدامات را انجام دهند هم چند گام رو به جلو در حفظ ایمنی و پیشگیری از حوادث برداشته اند.  

وی با بیان اینکه پاساژ علاء الدین تا چند وقت پیش شرایط خیلی بدی داشت، اما طی 2، 3 سال اخیر با اقداماتی که انجام داد شرایط بهتر شد،تاکید کرد: ساختمان های قدیمی بیشتر نیاز به دیده شدن دارند و باید با وضع قوانین آنها را وادار کنیم که نسبت به حفظ ایمنی خود اقدام کنند .

 

طراحی سایت و اپلیکیشن با آیتیکا

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر