menusearch
khane-saz.com

بازسازی و نوسازی و مرمت منزل ،  آشنایی با اصول و قواعد آن ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۴/۳ دوشنبه
(2)
(0)
بازسازی و نوسازی و مرمت منزل ،  آشنایی با اصول و قواعد آن
بازسازی و نوسازی و مرمت منزل ،  آشنایی با اصول و قواعد آن

بازسازی و مرمت منزل به منظور ایجاد تغییرات برای تنوع، تعمیر بنا و یا انجام مجموعه اقداماتی برای حفظ آن صورت می گیرد. نوسازی خانه می تواند بخش خاصی از خانه و یا کل خانه را شامل شود و شامل تغییرات جرئی و یا کلی و ساختاری باشد.

برای بارسازی و مرمت منزل و یا ساختمان، باید چندین نکته و اصل را در نظر بگیرید تا هم به نتیجه دلخواه تان برسید و هم در هزینه و وقتتان صرفه جویی کرده باشید. یکی دیگر از مزایای نوسازی خانه، افزایش ارزش افزوده بنا است. با نوسازی خانه به علت افزایش طول عمر مفید بنا، نو شدن ظاهر آن و کاربردی تر شدن فضا، خانه مورد نظر از لحاظ قیمت گذاری با  ارزش تر می شود. البته باید توجه داشت که اگر نوسازی خانه تان به منظور افزایش ارزش افزوده آن است و قصد فروش خانه بعد از نوسازی را دارید، ملاحظات و نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید.با این مقاله ساختمون همراه باشید.

نکات مهم در بازسازی و مرمت منزل برای فروش آن

در نوسازی خانه های قدیمی و فرسوده، افزایش مقاومت خانه در برابر حوادث مختلف، بازسازی قسمت های فرسوده و در کل کارهای زیربنایی اهمیت زیادی دارد و باید در راس کار قرار بگیرند. در تمامی مراحل نوسازی داخلی که به منظور زیبا سازی و کاربردی کردن فضاها صورت می گیرد، باید توجه داشت که سلایق مثل هم نیست، درصد هزینه ای که برای هر بخش باید در نظر گرفته شود  از دید هر خانواده و یا فرد متفاوت است، برخی بخش های خانه اهمیت بیشتری دارند و برخی کم تر و … . این موارد می توانند شما که مالک فعلی خانه هستید را سر در گم کنند. برای اینکه به مشکل بر نخورید و در ازای هزینه ای که می کنید دچار ضرر نشوید، مشاوره با افراد مرتبط با این کار و پیمانکاران مجرب می تواند راهنمایی بزرگی برای شما باشد.

گاهی هزینه صرف شده تماما به شما بر نمی گردد.

نمی شود صد در صد انتظار داشته باشید که هزینه نوسازی تمام و کمال در هنگام فروش به شما برگردانده شود. معمولا مالکین خانه های نوساز شده این تصور را دارند. باید توجه داشته باشید بخش عمده هزینه شما برای بازسازی و نوسازی خانه می تواند الزاماتی باشد که شما در طی چندین سال انجام نداده اید و این هزینه ها روی هم انباشته شده اند و در نهایت الان مجبور به انجام آن شده اید.در هنگام نوسازی خانه به منظور فروش، با دامنه متغیری از هزینه ها برای هر بخش مواجه می شوید. توجه داشته باشید که شما در آینده مالک خانه نیستید و لازم نیست همه چیز کاملا نو و مطابق میل شما و شامل تغییرات چشمگیر باشد.

اصول کلی در بازسازی و مرمت منزل

اولویت اول باید استحکام خانه باشد. هر بنایی هر چه قدر هم که نمای ظاهری آن زیبا باشد، اگر دارای استحکام  نباشد نمی تواند در دراز مدت قابل سکونت باشد. قبل از هر اقدامی محل هایی از خانه تان که نیاز به نوسازی زیر بنایی دارد را شناسایی کنید و نسبت به تعمیر و نوسازی آن ها اقدام کنید. این موارد می تواند دیوار فرسوده، لوله کشی های پوسیده، چارچوب های خراب و یا مواردی پایه ای نظیر این ها باشد.نوسازی کلی یا جزئی، مسئله این است. گاهی تصمیم دارید که کل خانه را تغییر دهید اما نمی دانید که این تغییر در چه سطحی می تواند باشد. در نظر بگیرید که تغییرات مد نظرتان برای تنوع، کاربردی کردن فضا و یا تعمیرات پایه ای است. در نظر داشتن این سه گزینه می تواند کمک زیادی برای برنامه ریزی شما در هزینه و زمان بندی نوسازی خانه تان بکند. تعمیرات پایه ای گاها نیاز به تغییر ظاهر کار نیز دارند در صورتی که تغییراتی که به قصد تنوع انجام می شوند عمدتا دست صاحب خانه را در رابطه با هزینه و وسعت کار باز می گذارند.

برآورد هزینه بارسازی و نوسازی

هزینه مهم ترین بخش در نوسازی خانه است. قبل از هر اقدامی ابتدا هزینه های ممکن را برآورد کنید. معمولا به علت خرج های ناخواسته و یا نیاز به زیرسازی در نوسازی بخش هایی مثل آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و حمام، هزینه های نوسازی این بخش ها بیشتر از حد در نظر گرفته شده می شوند. پس باید برای نوسازی این بخش ها انتظار بیشتر شدن هزینه و حجم کاری را داشته باشید.

تغییرات کم با تاثیر زیاد

در مورد آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی، مزیت مهمی که وجود دارد امکان ایجاد تغییرات کوچکی است که در نمای کلی تاثیر زیادی دارند. برای مثال تعویض شیرآلات، دستگیره های کابینت ها، سرامیک های دیوار و یا کف و یا روکش های کابینت ها می تواند نمای آشپزخانه تان را به کلی عوض کند.

برنامه زمانی

این مهم است که شما در نوسازی خانه تان فعالیت های شغلی و حرفه ای و زندگی شخصی تان را مختل نکند. انتخاب زمان مناسب برای این کار به نحوی که بتوانید به فعالیت های خود ادامه دهید و یا اینکه از لحاظ شرایط آب و هوایی امکان انجام نوسازی وجود داشته باشد، همه این موارد از نکاتی اند که باید در نظر داشته باشید.

 رعایت تناسب بین پخش های مختلف

اگر قصد نوسازی کلی را دارید و یا نوسازی جزئی، رعایت تناسب بین بخش های مختلف اهمیت زیادی دارد. این نکته در نوسازی داخلی بیشتر خود را نشان می دهد. برای مثال نوسازی بخش خاصی از اتاق خواب به منظور ایجاد کمد نباید در تضاد با بخش های دیگر اتاق و یا خانه از لحاظ تم و یا نوع ساختار داشته باشد. ترکیب سلیقه شخصی، نظر افراد مجرب در زمینه نوسازی و تناسب بین بخش ها، نتیجه نهایی را لذت بخش تر و قابل قبول تر می کند.مشورت گرفتن از افراد متخصص در زمینه بازسازی و نوسازی، افرادی که به تازگی خانه شان را نوسازی کرده اند و حتی فروشندگان اقلام مربوط به نوسازی می تواند کمک زیادی به شما بکند و دید بهتر و موثر تری به شما در ابعاد مختلف نوسازی مربوط به خانه تان بدهد. بدون نگرانی و با اعتماد کامل با خانه ساز تماس بگیرید تا در اسرع وقت ودر کوتاه ترین زمان ممکن کارتون انجام بشه.

بیشتر بخوانیم

دکوراسیون داخلی فضای اداری

قیمت مصالح ساختمانی تابستان گران می‌شود؟

صنعت ساختمان و صنعت ساختمان سازی

قالبهای پلیمری RBS چیست

خانه ساز خونتو بساز

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی 

فروش لوازم ساختمانی با اریکه تجارت دهگان

سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع