menusearch
khane-saz.com

تهران کارگاه ساختمانی نیست ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۱۲/۶ دوشنبه
(1)
(0)
تهران کارگاه ساختمانی نیست
تهران کارگاه ساختمانی نیست

شهردار تهران در اولین نشست خبری مطرح کرد:تهران کارگاه ساختمانی نیس اولین نشست خبری پیروز حناچی، شهردار تهران صبح امروز برگزار شد و اهالی رسانه ضمن پرسش در خصوص مسائل مهم پایتخت، به انتقاد از عملکرد مدیریت شهری طی سنوات گذشته پرداختند.در ابتدای این نشست پیروز حناچی با تبریک ایام فاطمی گفت: در دوره جدید سعی شد تا کارگاه های عمرانی جمع آوری شود چرا که تهران کارگاه نیست، شهری برای زندگی است؛ از این رو در تلاش هستیم تا کارگاه های غیر لازم در شهر تهران مانند هفت تیر جمع آوری و یا کوچک سازی شود.شهردار تهران افزود: اتمام ۳۲ پروژه نیمه تمام در سال آینده در دستور کار است. همچنین ۳۹ پروژه جدید عمرانی توسط معاونت فنی و عمران در حال مطالعه است.وی با اشاره به راه اندازی خط ۶ تا پایان سال گفت: بخشی از خط ۷ مترو در سال آینده راه اندازی خواهد شد. خط ۶ مترو تهران به گونه ای است که  اگر ما در آینده بخواهیم واگن های بدون راننده را داشته باشیم این خط آمادگی کامل را دارد.حناچی با اشاره به اینکه شهرداری روزانه باید حدود 25 میلیارد  کسب درآمد کند، گفت: شهرداری تهران برای تامین منابع مالی خط ۷ حدود ۷۰۰ میلیارد اوراق مشارکت منتشر کرد ؛ برای خط ۶ نیز ۲۰۰۰ میلیارد فاینانس استفاده می کنیم.وی افزود: هدف مشترک شورا و شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل عمومی تعریف شده و هدف گذاری شده که روزانه  ۷ میلیون نفر به جای ۲ میلیون جا به جایی کند.

تهران سال 97 روز ناسالم  نداشت

حناچی گفت: در مقایسه ساعات پیک سفر در تهران امسال به نسبت سال قبل با کاهش ترافیک و متعاقبا آلودگی هوا روبه رو هستیم.وی با اشاره به نوسازی دستگاه های حمل و نقل عمومی خاطر نشان کرد: امکان خرید ۲۰۰۰ اتوبوس و نوسازی  ۱۰۰۰۰ دستگاه تاکسی در دستور کار است.شهردار تهران با اشاره به عملکرد مدیریت شهری در رابطه با طرح کاهش آلودگی هوا  اظهار کرد: ما سال جاری روز ناسالم نداشتیم و ۱۳ روز بیشتر نسبت به سال گذشته روز پاک داشتیم.راه حل برای رفع مشکل شهرداری در اطفا حریق ساختمان های نامتعارفحناچی افزود: حادثه پلاسکو نشان داد در اطفا حریق ساختمان های نامتعارف مشکل داریم. ۶ دستگاه در هفته آینده، جذب ۲۰۰ نیرو آتشنشان و ترخیص ۶ نردبان در دستور کار است.شهردار تهران با اشاره به نامه جنجالی روز گذشته عضو شورا گفت: در طریقت ما کافری است رنجیدن. جلساتی با اعضای شورا روزهای یکشنبه داریم.وی با تاکید بر اینکه حناچی آن طرف میز با این طرف میز تفاوتی نکرده است گفت : مجوز برج باغات از اول درست نبود و بنده سال ۸۲ نامه ای در این رابطه نوشتم که توجهی بدان نشد.

تاثیرات طرح ترافیک به مرور کاسته شد

شهردار تهران در رابطه با طرح ترافیک جدید گفت: طرح زوج و فرد به صورت آنی تاثیر زیادی بر کاهش آلودگی هوا داشت ولی به مرور این کاهش کمتر می شود.وی با بیان اینکه در طرح ترافیک گذشته ۴۴۱ سهمیه ارائه می شد و ارم های زیادی به افراد مختلف داده شده است بیان داشت :  نبود مدیریت مجوزها، تشویق مردم به تخلف با وضع جریمه ۲۰ هزار تومانی و ورودی ۴۰ هزار تومان داشتیم. ۷۰ درصد آلودگی مستقیما به وسایل نقلیه موتوری و ۴۰ درصد با خودرو ها وابسته است که راهی جز این امر نداریم تا خودرو ها را محدود کنیم.

بعضی پیمانکاران زیاده خواهی می کنند

وی در پاسخ به این سوال که آیا عواملی دست اندر کار اعتراضات مطالبات پیمانکاران مقابل شورای شهر است، گفت: اتفاقی که اینگونه سازماندهی می شود عادی نیست ؛ تلاش کردیم مطالبات پیمانکاران اداره شود. برخی به دلیل زیاده خواهی فضای مقابل شهرداری ایجاد کرده اند گر چه به این معنا نیست که بدهی نداریم اما باید  مطالبه گری در چارچوب منطقی صورت بگیرد.حناچی در خصوص لزوم افزایش مالیات از اقشار با درآمد بالا گفت: جهت گیری عمومی شهرداری تهران این است هر کسی بیشتر از منافع استفاده می کنند هزینه را پرداخت کنند. هزینه از افرادی که بیشترین سهم را دارند و باری که به شهر تحمیل می کنند توجه خواهد داشت.حناچی ادامه داد: سوبسیت زیادی برای مترو پرداخت می کنیم چرا که همه مردم از آن استفاده می کنند.شهردار تهران در خصوص سوالات شهروندان در فضای مجازی بیان کرد: مبارزه با فساد جز سوالات بود و تعارفی در خصوص مبارزه با فساد نداریم ولی خیلی سر و صدا نمی کنیم. ما برخوردها را علنی نمی کنیم چرا که قاضی نیستیم و سیستم قضایی باید این کار را انجام دهد.

تهران رنگی می شود

حناچی در پاسخ به این سوال که آیا فروش شهر آفتاب و شهروند در دستور کار است، گفت: آن چیزی که برای دولت تهدید است و برای ما فرصت، حجم زیاد نقدینگی بوده که فرصت سرمایه گذاری خواهد بود و فروش شهروند و شهر آفتاب در لایحه های قبلی وجود داشت اما در بودجه امسال وجود ندارد. طبیعتا پروژه های عمرانی به سمت سرمایه گذاری خواهد رفت.حناچی در خصوص اصلاحات فوری شهرداری تهران بیان کرد: در دورانی که منابع محدودی داریم به معنای این نیست که کاری نمی توانیم انجام بدهیم. ایده کاربرد رنگ در شهر استفاده کردم. تهران رنگ خاکستری دارد و رنگی نیست. در تهران معضلات جدی دارد و در برخی کشورها در محلات زاغه نشین با رنگ سرنوشت محله را تغییر دادند. از متخصصین در این خصوص استفاده خواهیم کرد و امیدوارم متناسب با این ایده شهرداران فعال شوند. همیشه با تزریق پول نمی شود کار کرد بلکه سخت ترین کارها به تاثیرگذارترین تبدیل می کنیم.اگر در حوزه های اجتماعی دل مردم را بدست بیاوریم می توانیم اثر گذار باشیم.شهردار تهران در رابطه با تحصن مردم در منطقه فرحزاد گفت: چندین چالش در طرح تفضیلی و جامع داشتیم که ابلاع شده بود اما اجرا نشد که خیلی از این ابلاغات با امضا بنده بود. طرح تفضیلی فرحزاد و باغات کن ابلاع خواهد شد چرا که به تصویب رسیده است. رابطه معقولی با وزارت راه و شهرسازی داریم که به این موضوع کمک خواهیم کرد.حناچی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران با انتقاد از محافظه کاری وی گفت: برنامه های ما اجرای طرح های توسعه شهر تهران و برنامه هایی است که شورای شهر تصویب می کند که با تردد مدیران قابل تغییر نیست. من مماشاتی نمیبینم. خیلی چیزها را داد نمیزنیم به معنای عدم پیگیری نیست چرا که مرجع تشخیص نیستیم.در طول تاریخ تهران، زلزله اهمیت زیادی داشت و همراه شهر تهران است و فرض کنیم که باید حداکثر آمادگی برای شرایط زلزله داشته باشیم. سناریو حادثه توسط متولیان چیده می شود و برنامه ریزی می کنیم. در تهران مطالعاتی انجام شد و مشخص گردید گسل ریل صدمات زیادی می زند چون کیفیت ساخت و ساز در مناطق جنوبی با شمالی قابل مقایسه نیست.

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی 

فروش لوازم ساختمانی با اریکه تجارت دهگان

آموزش آشپزی و هتلداری با لاله نو

بیشتر بدانید

ساختار نمای رومی با فرهنگ ایرانی

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر