menusearch
khane-saz.com

نقاشی ساختمان چگونه انجام می گردد ؟  ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۲/۲۹ یکشنبه
(2)
(0)
نقاشی ساختمان چگونه انجام می گردد ؟ 
  نقاشی ساختمان چگونه انجام می گردد ؟ 

   نقاشی ساختمان چگونه انجام می گردد ؟ 

به طور کلی صنعت نقاشی ساختمان از جمله مهم ترینخدمات تزئیناتی ساختمان بوده و نکات فراوانی دارد. با این حال بسیار مایلند بدانند که نقاشی ساختمان به چه صورت انجام می گردد. در بخش زیر به صورت مختصر و گام به گام، این مباحث را آورده ایم:

تمیز کردن سطوح

اجرای روغن الف

اجرای بتونه

پوسته زنی (سمباده کشی)

آستر اوليه

لکه گیری

سمباده زنی مجدد

آستر دوم

آستر سوم

رنگ رویه

انتخاب رنگ در نقاشی ساختمان

بحث انتخاب رنگ نیز یکی از دیگر مباحث بسیار مهم در انجام نقاشی ساختمان است. در مرحله رنگ آمیزی بایستی به این نکته دقت داشت که حتما بهترین رنگ برای انجام نقاشی انتخاب گردد. برای این امر، لازم است که شما با انواع رنگ و نقش و تاثیر آن در نقاشی ساختمان آشنا باشید.بسیاری از اوقات، مشاهده گردیده که افراد برای رنگ آمیزی ساختمان از سلیقه های شخصی یا مدهای روز استفاده می نمایند. با این حال بایستی این نکته را مدنظر قرار داد که استفاده از برخی رنگ ها، اگر با آگهی کافی صورت نگیرد، می تواند سبب ایجاد مشکلاتی در درازمدت برای شما گردد.متاسفانه در کشور ما، اکثر افراد در بحث انتخاب رنگ هیچ ذوق و سلیقه ای به خرج نداده و از رنگ های همگانی پسند استفاده می نمایند. اکثر نقاشان ساختمان نیز بر این قضیه اذعان دارند که در کشورمان رنگ های سفید، طوری، آبی، استخوانی بیشترین انتخاب رادر رنگ آمیزی ساختمانیدارند و رنگ های دیگر بسیار کم تر متداول هستند.با این حال خوشبختانه در سال های اخیر، در نقاشی ساختمان رنگ های خاص تری همانند زرد، صورتی، نارنجی، قرمز و زردچوبه ای نیز استفاده گردیده و بیشتر مربوط به تاثیر فرهنگی و آداب خانه داری از کشورهای دیگر می باشد.

قیمت نقاشی ساختمان

با این همه، رنگ ها به صورت تکی در خانه ها به کار گرفته نشده و اغلب در کنار یک رنگ از چندین رنگ دیگر نیز استفاده می گردد تا با ایجاد تضاد رنگی، جلب توجه در افراد ایجاد شود.یکی از نکات بسیار مهمی که بایستی حتما در بحث نقاشی ساختمان مورد توجه قرار گیرد، شیوه چیدمان خانه، دکوراسیون، رنگ مبل ها، اندازه اتاق ها و ارتفاع سقف ها، نور و روشنایی است. هم چنین نباید از تاثیر رنگ ها بر روان انسان غافل شد. چرا که مطالعات روانشناختی فراوان حاکی از آن است که اگر یک انسان در درازمدت تحت اثر پرتو با رنگی خاص باشد، دیر یا زود روحیاتش به سوی انرژی های نهانی آن رنگ متمایل خواهد گردید.

آماده سازی خانه برای نقاشی ساختمان

بسیاری علاقه دارند که خودشان با علاقه، به کار نقاشی ساختمان بپردازند. اگر شما نیز چنین هستید، می توانید قلم مو را برداشته و در کنار اعضای خانواده و یا دوستان به کار نقاشی ساختمانتان بپردازید. برای این منظور، می بایست ابتدا کلیه وسایل را جمع نموده، تابلوها را برداشته و حتما پنجره ها را باز نمایید. با استفاده از یک برس دسته بلند می توانید دیوارها و سقف را گردگیری نمایید.هم چنین در صورتی که رنگ دیوارها از نوع قابل شستشو است، می توانید محلول آب ولرم را با صابون و مقدار کمی مایع سفیدکننده را با اسفنج روی دیوار کشیده و با دستمال تمیز پاک نمایید. بدین صورت هر دفعه قسمت کوچکی از دیوار (مثلا نیم متر مربع) را پاک نموده و مرز میان دو قسمت تمیز شده را نیز هر بار پاک نمایید تا در نهایت هیچ گونه لکه ای بر جای نماند.پس از این مرحله، بایستی لکه گیری احتمالی سطوح آغاز گردد. برای این منظور شما می بایست به مقدار کافی گچ درزگیری کناف یا گچ کشته و یک کاردک داشته باشید که به سادگی این موارد را می توان در ابزارفروشی ها یافت.سپس کافی است که گچ کشته را در دست گرفته و با کاردک آن را بر روی لکه ها و افتادگی های گچی دیوار بمالید. دقت کنید که شما می بایست سطح دیوار را پس از هر لکه گیری صاف نمایید. چرا که اگر گچ خشک گردد، کندن و جدا نمودن آن از دیوار کاری به مراتب مشکل خواهد بود. در پایان پس از این که کلیه سطوح لکه گیری شدند، می توانید از یک سمباته نرم برای صیقل ناصافی های احتمالی استفاده نمایید.

آماده سازی رنگ برای نقاشی ساختمان

اگر تصمیم دارید که رنگ روغنی را پیاده سازی نمایید، بایستی حتما از باز بودن کامل پنجره ها مطمئن گردید. چراکه تینر افزوده شده به رنگ، دارای بویی ماندگار و در عین حال بسیار نامطبوع است. بسیاری توصیه می کنند که دیوارها را ترجیحا با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی نماییم. با این حال اگر کودک خردسالی در منزل دارید که ممکن است بر روی دیوارها نقاشی بکشد، احتمالا رنگ روغن گزینه ی مناسب تری خواهد بود.در ادامه پس از این که نوع، جنس و رنگ دلخواه خود را انتخاب نمودید، بایستی اقدام به آماده سازی رنگ نمایید. برای این منظور شما می بایست رنگ را در ظرفی جداگانه ریخته و بنا به دستورالعمل آن، آن را روان نمایید. این نکته را نیز از یاد نبرید که رنگ به خوبی و به صورت یکنواخت مخلوط گردیده باشد. هم چنین بایستی غلظت آن به اندازه کافی بوده و پس از هر مرتبه رنگ آمیزی، جهت حرکت قلم مو یا غلتک به یک شکل باشد. متاسفانه برخی به این نکته توجه نداشته و یک بار قلم مو را از بالا به پایین و بار دیگر نیز از چپ به راست حرکت می دهند. به منظور پوشش بهتر، توصیه می گردد که یک دست رنگ به صورت کامل از یک جهت اجرا گشته و دست دوم نیز به صورت کامل به جهت عمودی روی آن اجرا گردد.

نقاشی ساختمان را از کجا شروع کنیم؟

شاید یکی از متداول ترین سوالات برای بسیاری از عزیزان علاقه مند به نقاشی ساختمان، بخش شروع و استارت آن است. لازم به ذکر است که در این مورد، بسیاری از نقاشان به صورت سلیقه ای عمل می کنند. با این حال در اینجا می خواهیم انجام این کار را به صورت اصولی برای شما عزیزان یادآور شویم.

گام اول: رنگ آمیزی و نقاشی سقف (نقاشی ساختمان با غلطک)

اگر قصد دارید که کار نقاشی ساختمان را برای ساختمان خود انجام دهید، بهترین کار این است که از رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان شروع کنید. شما می توانید برای رنگ آمیزی سقف از غلتک رنگ با دسته قابل تنظیم استفاده نمایید که در حال حاضر در تمام فروشگاه های رنگ و ابزارآلات موجود می باشد.بهتر است که دو دست رنگ بر روی سقف بخورد. دست اول معمولا در جهت تابش نور منبع اصلی نور اتاق (پنجره ها) و دست دوم نیز به صورت عمود بر جهت آن اجرا می گردد.برخی از تولیدکنندگان رنگ، رنگ سفید را با ترکیبی تولید می نمایند که در هنگام نقاشی به صورت صورتی و یا آبی به نظر رسیده اما نهایتا پس از خشک شدن، سفید می گردد. این نوع رنگ ها به خصوص برای نقاشان تازه کار بسیار مفید و کارآمد هستند. چرا که این نوع رنگ سبب می گردد که نقاش در هر لحظه بداند که کدام بخش از یک سطح سفید، رنگ خورده است.

گام دوم: نقاشی درب های ساختمان

رنگ آمیزی و نقاشی درها، یکی از مهم ترین مسائلی است که در مورد نقاشی ساختمان بایستی مورد توجه قرار گیرد. چیزی که از گذشته تا کنون بسیار مرسوم بوده است این است که معمولا بسیاری برای نقاشی درب، آن را از چارچوبش خارج می نمایند. با این حال در حال حاضر بسیاری در حال حاضر آن را در سر جای خود رنگ آمیزی می نمایند. بدین صورت است که شما می توانید تمامی اطراف در را به یک باره نظارت نموده و در نتیجه نیازی به نصب مجدد درب نیز نخواهد بود.نکته ای که بایستی قبل از شروع کار به آن دقت کنید، این است که پیش از شروع این کار می بایست بخش هایی از درب همانند دستگیره ها و قستم های فلزی دیگر همانند جای کلید، ذره بین و ... را از در جدا نموده و لولاها را با یک ماده مناسب مانند دو یا سه لایه چسب میسکیت بپوشایند. (میسکیت چسبی با پایه آمونیاک بوده که با قلم موی نقاشی روی محل موردنظر مالیده شده و پس از خشک شدن نیز حالت لاستیکی پیدا می کند. این چسب را می توان پس از پایان کار به راحتی و سهولت از محل جدا نمود.) سپس با استفاده از یک بتونه و آستری با پایه روغنی رویه اولیه درب پوشانده شده و می توانید با خیال راحت حداقل دو دست رنگ براق و یا نیمه براق به درب بزنید.

گام سوم: نقاشی کابینت ها

هنگامی که حرف از کابینت ها در نقاشی ساختمان می شود، نکته ی بسیار مهم آنجاست که مقدمات کار بیش از هر بخش دیگری حائز اهمیت می باشد. برای این منظور شما می بایست ابتدا کشوها و درها و ابزاریرااق های دیگر داخل کابینت مانند سبدهای سیمی را بیرون آورده و سطوح موردنظر را به خوبی تمیز نمایید. نوع رنگ آستری که برای کابینت خود به کار می برید نیز تا حدود زیادی به این موضوع بستگی خواهد داشت که جنس کابینت شما از لمینت و یا چوب باشد.در صورتی که کابینت ها قبلا رنگ شده باشند، بایستی دید که این رنگ از چه نوعی بوده است. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که در صورتی که رنگ هایی قبلی دارای پایه روغنی است، هم اکنون می بایست برای آستری و نیز بتونه کاری نیز رنگ روغنی به کار برد.پس از اجرای رنگ آستری مناسب، کافی است که دو یا سه دست از رنگ مورد نظر را روی سطوح اجرا نمایید تا مطمئن گردید که رنگ کابینت ها در برابر استفاده هر روزه دوام خواهد داشت. طبیعی است که هرچه تعداد لایه های رنگ به کار رفته بیشتر باشد، دوام آن نیز به تبعیت بیشتر خواهد بود. فراموش نکنید که یک لایه رنگ پس از خشک شدن، تنها به ضخامت یک دستمال کاغذی خواهد بود.برای گرفتن نتیجه بهتر، می توانید رنگ را به کمک غلتک ابری به کابینت زده و در گام بعدی با یک قلم مو آن را پخش نموده و لایه ای یکنواخت ایجاد نمایید.

نقاشی اتاق کودک و نکاتی در رابطه با رنگ آمیزی اتاق کودک

فرآیند آماده سازی اتاق نوزاد، لذتی خاص را به همراه دارد. این شور و حال مخصوصا برای خانواده هایی که در هنگام تولید اولین نوزادشان می باشد بیشتر خواهد بود.

نکته ی بسیار مهم و قابل توجه آن جاست که در انتخاب دکوراسیون اتاق کودک، رعایت اصول ایمنی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و ایمن بودن اتاق نوزاد، اطمینان خاطر والدین و امنیت فو قالعاده ای برای کودک نیز به همراه خواهد داشت.به همین دلیل لازم است که در نقاشی ساختمان، نقاش از رنگ هایی برای اتاق کودک استفاده نماید که در ساختار رنگ آن سرب به کار نرفته باشد. از دیگر نکات مهم در مورد اتاق نوزاد، این است که نوزار برای همیشه نوزاد نخواهد ماند. رشد و تغییر ناگهانی نوزادان، با تغییرات در نیازهای آن ها همراه خواهد بود. به همین جهت می بایست از رنگ هایی استفاده نمود که برای چندسال زندگی کودک مناسب باشد تا کودک از اتاق خود دلزده نگردد.به همین جهت گفته می شود که والدین در هنگام برنامه ریزی برای اتاق کودکف بایستی به رنگ آمیزی اتاق کودک اهمیت فراوانی بدهند. از آن که نقاشان ساختمانی در بحث نقاشی ساختمان تجربه دارند، برای رنگ آمیزی اتاق کودک خود، می توانید ویژگی ها و رنگ های کلی را برای نقاش باتجربه توضیح داده و ادامه کار را به او بسپارید.فراموش نگردد که اگر کودک بزرگتر بوده و می تواند در انتخاب رنگ اتاق خود اعمال سلیقه نماید، بایست سلیقه ی کودک را نیز در نظر بگیریم. یک نقاش ساختمان با تجربه، می دانید که بایستی از چه رنگ هایی برای ساختمان استفاده نماید که اولا با رنگ سقف، دیوارها، کف و دکوراسیون همخوانی داشته و هم پس از مدتی برای کودک تکراری نشود.نکته ی بسیار مهم دیگر نیز آنجاست که می بایست رنگی که برای اتاق کودک در نظر می گیریم، با مقطع سنی او همخوانی داشته باشد. هم چنین توجه به این نکته نیز ضروری است که رنگ اتاق کودک، در بلندمدت می تواند در روحیه و روان کودک تاثیرگذار باشد، به همین جهت اگر نگران افسردگی کودک خود هستید، سعی کنید که از روانشناسی رنگ ها بهره گرفته و از لطیف ترین و ملایم ترین رنگ های سازگار با روحیات کودک خود استفاده نمایید.

یشتر بخوانیم

چه رنگ هایی با هم ست می شوند ؟

ممبران ، کابینتی مقاوم در برابر رطوبت

راه ناگزیر نوسازی بافت فرسوده

ویژگی های یک آپارتمان خو

خانه ساز خونتو بساز

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی 

فروش لوازم ساختمانی با اریکه تجارت دهگان

سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع