menusearch
khane-saz.com

مزاياي مختلف نصب کفپوش های لمينت‌ ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۳/۱۱ شنبه
(1)
(0)
مزاياي مختلف نصب کفپوش های لمينت‌
مزاياي مختلف نصب کفپوش های لمينت‌

لمينت‌ها به کف‌پوش‌هایی می‌گویند که قابلیت انتقال و جابه‌جایی را دارا می‌باشند. برای مثال اگر اجاره‌نشین هستید و قصد دارید لمينت داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را بخرید و نصب نمایید. بعد هم هنگام تغییر مکان و اسباب‌کشی آن‌ها را جمع کنید و با سایر اثاثیه‌ها به منزل جدید خود نقل مکان کنید. امروزه مردم باوجود نسل جدید کف‌پوش‌های چوبی، در انتخاب رنگ، طرح و اندازه کف‌پوش مورد نياز خود گزینه‌های بیشتری را برای انتخاب دارا می‌باشند. این کف‌پوش‌ها نسبت به پارکت دارای دوام بیشتری می‌باشند، بدون نیاز به چسب و به‌راحتی روی زمین نصب می‌شوند و برای محیط‌های اداری و خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لمينت‌های شیک و مدرن

لمينت‌ها کف‌پوش‌هایی می‌باشند که نمای ظاهری و طرح آن‌ها از نقشه‌های چوب، کپی‌برداری شده است. در ابتدا شاید فکر کنید که آن‌ها به‌واقع الوار می‌باشند، اما باکمی‌ توجه می‌توانید به مصنوعی بودن آن‌ها پی ببرید. در واقع لمينت‌ها از چند لایه چوب متراکم و به هم فشرده که «اچ‌دی‌اف» نامیده می‌شوند، ساخته شده‌اند و سطح خارجی آن‌ها دارای روکشی است که به نقش و نگارهای چوب طبیعی بسیار شباهت دارد. باید بدانیم که لمينت‌ها در دسته بندی کف‌پوش‌های مدرن قرار می‌گیرند و قدمتشان بیش از ۵۰ سال هم نیست. لمينت‌ها برای اولین بار در سال ۱۹۷۷ توسط یک شرکت سوئدی اختراع شدند. این شرکت در سال ۱۹۸۴ محصولات خود را روانه بازار کرد و به فروش انبوه رساند. امروزه ‌این کف‌پوش‌ها به‌وسیله شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند و در سراسر دنیا از محبوبیت و توجه زیادی برخوردار می‌باشند.

مزایاي برجسته

اگر تصمیم گرفته‌اید کف خانه خود را با لمینيت‌ بپوشانید، بهتر است با مزایای آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

ظاهر لمينت‌ها به‌مانند چوب واقعی است.

لمينت‌ها در برابر عوامل محیطی مقاومت زیادی دارند و در مقابل استفاده طولانی مدت آزمون خودشان را پس داده‌اند. زیبایی، رنگ و نقش آن‌ها سالیان سال حفظ می‌شود.حتی اشعه UV (ماورای بنفش خورشید) هم نمی‌تواند به لمينت‌ها صدمه‌ای برساند، یا رنگ و روی‌شان را زایل کند؛ بنابراین اگر اتاق شما آفتاب گیر است، می‌توانید بدون نگرانی از بابت اشعه‌ی خورشید، لمينت‌ها را انتخاب نماید.تعویض لمینيت‌ها به‌راحتی قابل انجام است. اگر متوجه شدید یکی از آن‌ها خراب شده، می‌توانید قطعه دیگری را به‌آسانی جایگزین نمایید.حتی اشعه UV (ماورای بنفش خورشید) هم نمی‌تواند به لمينت‌ها صدمه‌ای برساند، یا رنگ و روی‌شان را زایل کند؛ بنابراین اگر اتاق شما آفتاب گیر است، می‌توانید بدون نگرانی از بابت اشعه‌ی خورشید، لمينت‌ها را انتخاب نماید.لمينت‌ها به کف‌پوش‌هایی می‌گویند که قابلیت انتقال و جابه‌جایی را دارا می‌باشند. برای مثال اگر اجاره‌نشین هستید و قصد دارید لمينت داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را بخرید و نصب نمایید. بعد هم هنگام تغییر مکان و اسباب‌کشی آن‌ها را جمع کنید و با سایر اثاثیه‌ها به منزل جدید خود نقل مکان کنید.

شیشه سکوریت

معایب قابل چشم پوشی

شاید یکی از نقص‌های لمينت‌ها از دید یک مصرف کننده‌ی قشر متوسط جامعه، قیمت بالای این محصولات باشد.

لمينت‌ها هم دارای نقص‌هایی می‌باشند و به هر حال اشکالاتی هم دارند که باید آن‌ها را هم بدانید.

راه رفتن روی آن‌ها با سرو صدا همراه است.

لمینتها برای محیط‌های مرطوب نمی‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

نکتهشاید سر و صدای ناشی از راه رفتن روی لمينت‌ها برایتان آزار دهنده باشد، البته اگر به زندگی در محیط آرام عادت کرده باشید. این نقص قابل جبران است، به صورتی که هنگام نصب لمينت‌ها می‌توانید، اول یک لایه فوم روی زمین نصب کنید و بعد قطعات لمينت را روی آن قرار دهید تا هم عایق صدا باشد و هم در استفاده به مدت طولانی از حمله احتمالی موریانه‌ها مصون باشد.

انواع لمينت‌ها

لمينت‌ها به لحاظ شکل ظاهری در دو گروه اصلی قرار می‌گیرند. یکی پارکتی و دیگری الواری. در لمينت‌های پارکتی هر قطعه شامل مستطیل‌های کم عرضی است که در دو، سه یا چهار ردیف کنار هم قرار گرفته‌اند و بعد از نصب طرحی شبیه پارکت ایجاد می‌کنند. لمینيت‌های الواری، شکلشان شبیه تنه درختی است که برش خورده باشد؛ یعنی همان موج‌ها، برجستگی‌های چوب و شیارها را روی آن‌ها می‌توان دید. این نوع از لمينت‌ها نسبت به لمینت پارکتی جدیدتر هستند و فضای مورد نظر شما از جمله سالن پذیرایی را شیک جلوه می‌دهند.

نصب آسان

نصب این لمینت ها کار پیچیده‌ای نیست، اما برای اولین بار بهتر است، این کار را نصاب انجام دهد. هنگام محاسبه قیمت تمام شده کف‌پوش‌ها، هزینه نصب جداگانه باید پرداخت شود؛ بنابراین قبل از خرید این نکته را هم مد نظر داشته باشید و درباره قیمت نصب از نصاب سؤال کنید.

درب ورودی ساختمان

معمولاً هنگام نصب لمينت‌ها، بین قطعات حاشیه‌ای با ديوار فاصله‌ای ایجاد می‌شود تا لمينت‌ها در هوای گرم برای انبساط، فضای کافی برای منبسط شدن داشته باشند، اما برای اینکه ‌این فضای خالی بین لمينت و دیوار مشخص نباشد، معمولاً گرداگرد حاشیه‌ها را با قرنیز‌های چوبی پوشش می‌دهند. البته ممکن است خانه‌ای که شما در آن زندگی می‌کنید از قبل دارای قرنیز سنگی باشد که در این صورت از قرنیز‌های باریک و کوتاه‌تری به نام فتیله استفاده می‌شود که قیمت آن‌ها را جداگانه محاسبه می‌کنند.

ضخامت و رنگ‌بندی

ضخامت لمينت‌ها، مهم‌ترین نکته در مورد خرید لمینت‌ها می‌باشد که البته قیمتشان را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد. در واقع قطر لمينت‌ها فاکتور بسیار برجسته‌ای ‌است که به کاربری فضای مد نظر شما هم وابسته است. هر چقدر این کف‌پوش‌ها ضخامت بیشتری را دارا باشند، دوام و استحکامشان نیز افزایش می‌یابد. معمولاً ضخامت لمينت‌ها بین ۶ تا ۱۲ میلی‌متر است. در خانه‌هایی که تردد زیادی در آن‌ها نمی‌شود، ضخامت هشت میلی‌متر کافی است، اما برای خانه‌هایی که رفت و آمد زیادی در آن‌ها انجام می‌شود، باید بیشتر پول بدهید و ضخیم‌ترین نوع را انتخاب کنید.قاعدتاً رنگ‌بندی اين محصولات هم بايد براي شما اهميت داشته باشد. بیشتر لمينت‌ها از خانواده کرم و قهوه‌ای هستند و در این طیف انواع رنگ‌های متنوع وجود دارد. اگر خانه شما کوچک است، برای اینکه فضای خانه‌تان بزرگ‌تر به نظر آید، انواع لمینتهای روشن‌تر را انتخاب کنید. به هر حال بهتر است قبل از خرید رنگ سایر لوازم چوبی را هم در نظر بگیرید تا هماهنگی بیشتر، فضای خانه را چشم‌نوازتر و دل‌پذیرتر نشان دهد. البته لمينت‌های آبی، سبز و … هم در بازار موجودند، اما با رنگ چوب طبیعی بسیار فاصله دارند و مصنوعی به نظر می‌آیند.

روش‌های نگهداری از لمينت‌ها

لمينت‌های ارزان قیمت را برای نقاط پر رفت‌وآمد به کار نبرید، چون خیلی زودتر از آنکه فکرش را بکنید فرسوده می‌شوند.دشمن اصلی لمينت‌ها رطوبت است. به همین دلیل استفاده از آن‌ها برای کف آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.لمينت‌ها مانند سنگ و سرامیک به‌آسانی تمیز می‌شوند. برای درخشندگی بیشتر آن‌ها احتیاجی به پولیش یا واکس نیست. فقط یک تکه پارچه مرطوب کار شما را راه می‌اندازد.کشیدن لوازم سنگین و اسباب اثاثیه‌های خانه روی لمينت‌ها باعث خراشیده شدن آن‌ها می‌شود پس جدا از این کار خودداری کنید.در صورت بد نصب شدن لمينت‌ها، بین آن‌ها شکاف یا فضای خالی دیده می‌شود. در این صورت آب و رطوبت به داخل آن‌ها نفوذ کرده و عمر مفید کف‌پوش‌ها را کاهش می‌دهد.برای پاک کردن گرد و خاک روی لمینتها، جاروبرقی بهترین وسیله است. به هیچ عنوان برای تمیز کردن لمينت‌ها از مواد شوینده خانگی استفاده نکنید. حتی استفاده از جاروهای بخار‌شوی هم توصیه نمی‌شود.هنگام خرید به ضمانت نامه‌ها هم توجه کنید. بیشتر کف‌پوش‌های مناسب و باکیفیت، ۱۰ تا ۲۰ سال ضمانت دارند تا از نظر دوام و کارایی آسوده خاطر باشید.

بیشتر بخوانیم

روش نصب و چیدمان آجر نسوز

ساختمان ها باید ستاره دار شوند

نوآوری جدید در صنعت ساختمان با کاشی 

خانه ساز خونتو بساز

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی 

فروش لوازم ساختمانی با اریکه تجارت دهگان

سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع