menusearch
khane-saz.com

آجر نسوز نما، این نما قشنگه و عمرش زیاد! ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۳/۲۵ شنبه
(1)
(0)
آجر نسوز نما، این نما قشنگه و عمرش زیاد!
آجر نسوز نما، این نما قشنگه و عمرش زیاد!

آجر نسوز نما، این نما قشنگه و عمرش زیاد!

آجر یکی از مظاهر انعکاس هنر ایرانی در معماری این سرزمین است. هنرمند ایرانی از ابتدای کار و از هنگام به‌کارگیری آجر که از مصالح اولیه احداث بنا به‌شمار می‌رفته، زیباترین نقش‌ها و طرح‌ها را هنگام احداث دیوارها، پوشش گنبدها، ایجاد گوشه‌ها، مقرنس‌ها و طاق نماها خلق کرده است. آجر در معماری ایران نه به عنوان ذره‌ای در مقابل کل معماری، بلکه چون واحدی است که در معماری می‌نشیند. اگر بخواهیم کامل‌تر بگوییم همچون نتی است در ساختمان موسیقی.آجر فقط پرکننده جرزها و پوشاننده حجم‌ها و جداکننده آنها از یکدیگر نیست، بلکه به عنوان یک عنصر کامل در معماری ایرانی به کار رفته است. آجرها در ترکیب با یکدیگر تابع ریتم و هندسه خاصی هستند که از آن در تمام زمینه‌های ایستایی، استاتیکی، اسکلت‌سازی و آذینی استفاده شده است. آجر در ابتدا به عنوان عنصر اصلی بنا و فرم‌دهنده مورد استفاده قرار گرفت و دیری نپایید که نقش تزئین‌کننده آن را نیز بر عهده گرفت.

آجر نسوز نما

امروزه معماری نقش بسیار مهمی در تکامل یک جامعه ایفا می‌کند. نقش اجتماعی معماری ایجاد چهارچوبی مناسب جهت برقراری ارتباط و تعامل‌های اجتماعی است. میزان تأثیرگذاری محیط اطراف و تعامل ما با آن، ازنقطه‌نظر کارکرد و زیبایی‌شناسی، بیش از تصور ما است. این تعامل، نحوه‌ی زندگی ما را شکل داده و در هویت فرهنگی ما نفوذ می‌کند. ازاین‌رو در معماری مدرن انتخاب مصالح از اهمیت بسزایی برخوردار گشته است.مواد و فرمولاسیون دقیق بکار رفته در آجرهای نسوز این محصولات را در جایگاهی ویژه قرار می‌دهد. ترکیب رنگ‌های خیره‌کننده آجرنسوز گزینه‌های نامحدودی جهت طراحی ارائه می‌دهند به‌نحوی‌که با استفاده از آن می‌توان نمایی منحصربه‌فرد و بدون تاریخ‌مصرف ایجاد نمود. طراحان می‌توانند سلایق خلاقانه خود را با استفاده از ترکیبات مختلفی از رنگ‌ها، بافت‌ها و چیدمان‌های متنوع آجرنسوز تحقق بخشند.

روند تولید آجر نسوز

مراحل تولید به این صورت است که در ابتدا خاک (مواد اولیه) که شامل درصدهای بالایی از عناصر سیلیس، آلومینیوم، آهن و غیره است از معادن اختصاصی استخراج و به کارخانه وارد می‌شود. این مواد در اولین مرحله، وارد قسمت پودرسازی شده و سنگ‌هایی با اندازه بزرگ‌تر وارد سنگ‌شکن‌ها می‌شود، سپس محصول سنگ‌شکن وارد آسیاب‌های گلوله‌ای، مخروطی و یا چرخشی می‌شود.مواد اولیه پس از طی این مرحله وارد قسمت رطوبت‌دهی می‌شوند. در این قسمت به اندازه کافی آب به خاک اضافه می‌شود و مواد برای همگن شدن رطوبت، چند روز در انبارهای نگهداری خاک انباشته شده و سپس توسط ماشین‌های انتقال به قسمت شکل‌دهی وارد می‌شوند. در این قسمت، خشت‌های خام توسط دستگاه‌های پرس به اندازه‌های مختلف درآمده و وارد مرحله بعدی؛ یعنی خشک کردن می‌شوند که خشک‌کن‌ها معمولاً دارای دمای 110-140 درجه سانتی‌گراد بوده و بیشتر به صورت اتاقکی هستند. بعد از خشک شدن، خشت خام وارد کوره‌های پخت (تونلی - شاتلی) می‌شود و بعد از پخت در دمای 1000-   1200 درجه سانتی‌گراد از کوره خارج شده و به قسمت جداسازی و بعد به انبار محصولات منتقل می‌شود.

بیشتر بخوانیم

دکوراسیون داخلی فضای اداری

قیمت مصالح ساختمانی تابستان گران می‌شود؟

صنعت ساختمان و صنعت ساختمان سازی

قالبهای پلیمری RBS چیست

خانه ساز خونتو بساز

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی 

فروش لوازم ساختمانی با اریکه تجارت دهگان

سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع