menusearch
khane-saz.com

آهک چیست؟ کاربرد های آهک چیست؟  ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۱۲/۶ دوشنبه
(1)
(0)
آهک چیست؟ کاربرد های آهک چیست؟ 
آهک چیست؟ کاربرد های آهک چیست؟ 

تاریخچه آهک

آهک یکی از قدیمی ترین فرآیند های شیمیایی شناخته شده تاریخ بشری است و به دوران رم قدیم و مصریان که در امور بناسازی مصرف کرده اند برمی گردد و سه هزار سال پیش ایرانیان ساخت شفته آهک را می دانستند و از این ماده در ساختن پی بنا، پل ها، آبگیرها و … استفاده میکردند. آهک سبب ایجاد صنعت سیمان نیز شده چرا که ماده اصلی تشکیل دهنده سیمان آهک می باشد.

انواع آهک

در استاندارد، انواع مختلفي از آهک تعريف شده است. استاندارد شماره 27 ايران مشخصات و تعاريف انواع آهک را ارائه مي‌کند. در اين استاندارد ، انواع آهک به شکل زیر تعریف شده است:

1ـ آهک زنده يا هوايي

آهکي است پرمايه که 95 تا 100 درصد CaO دارد. اگر اين آهک در معرض آب قرار بگيرد، بسرعت آب جذب کرده ، مي‌شکفد و توليد حرارت زيادي مي‌کند. افزايش حجم اين آهک نيز زياد است . در هوا گيرش حاصل مي‌کند وبه همين دليل آهک هوايي نيز ناميده مي‌شود.
2ـ آهک منيزي يا دولوميتي

آهکي است با بيش از 20% اکسيد منيزيم. اين آهک به آهستگي شکفته مي‌شود و ازدياد حجمش به نوع سنگ آهک بستگي دارد. در هوا گيرش حاصل کرده ، سخت مي‌شود .

3ـ آهک آبي

داراي 65تا75 درصد CaO است که بقيه حجم آنرا خاک رس تشکيل مي‌دهد. آهسته شکفته مي‌شود و افزايش حجم کمي دارد. اين آهک در زير آب گيرش حاصل مي‌کند و سخت مي‌شود.
4ـ آهک نيمه آبي

داراي 75 تا 85 درصد CaO و مابقي، خاک رس است . شکفتن آن آهسته و افزايش حجمش اندک است. مانند آهک آبي در زير آب گيرش حاصل کرده ، سخت مي‌شود. مقاومت آن از مقاومت آهک آبي کمتر است.

5ـ آهک شکفته يا هيدراته

از ترکيب آب با CaO مطابق واکنش ذيل بدست مي‌آيد. اين آهک به آهک کشته نيز معروف است.

آهک مرده چیست؟

آهک مرده  در حالت خالص به صورت اکسید کلسیم است و یک ترکیب معدنی بسیار پر کاربرد در بخش های مختلف می باشد که تاریخچه استفاده از آن به هزاران سال قبل باز می گردد.
سنگ آهک پس از انتقال از معدن به کارخانه کوبیده می شود تا به سایز مشخصی در آید و سپس در کوره آهک پزی و در دمای مشخصی عمل پخت روی آن انجام می پذیرد. هر چه دمای پخت بالاتر باشد میزان دی اکسید کربن بیشتری از کربنات کلسیم خارج شده و در نتیجه خلوص آهک بیشتر خواهد شد. در مرحله بعد آهک مذاب از طریق دریچه های زیر کوره به دستگاه هیدراسیون منتقل شده و با دمیدن بخار آب در دمای بسیار بالا, آهک هیدراته شده و اصطلاحا آهک مرده به دست می آید که به صورت پودری سفید رنگ است.
آهک چرب یا پر قوه:این نوع آهک ، حدود چهار درصد ناخالصی همراه دارد و مهمترین ویژگی آن این است که در تماس با آب به‌شدت شکفته می‌شود و حجم آن تا حدود 2.5 برابر مقدار اولیه‌اش افزایش می‌یابد. مخلوط آن با شن در تماس با گاز کربنیک به‌سرعت خود را می‌گیرد و سفت می‌شود، (به مدت 15 روز در مجاورت هوا). از اینرو ، آهک چرب را آهک هوایی نیز می‌گویند.

آهک‌های کم قوه:این نوع آهک از سنگ آهک‌هایی که 5 تا 6 درصد آهک دارند، تولید می‌شود و ناخالصی‌های عمده آن را اکسید آهن (II) (گل اُخری) ، اکسید سیلیسیم (سیلیس) و اکسید آلومینیوم (آلومین) تشکیل می‌دهد. از ویژگیهای این نوع آهک آن است که به‌کندی شکفته می‌شود و ملاط حاصل از مخلوط آن با شن ، به‌آرامی‌ در هوا سفت می‌شود

آهک‌های آبی:این نوع آهک ، معمولا از سنگ آهک‌هایی که حدود 6 تا 22 درصد گل رس دارند، تهیه می‌شود. از ویژگیهای مهم این نوع آهک آن است که دور از هوا و حتی در زیر آب ، به آهستگی سفت می‌شود، در تماس با آب خیلی شکفته می‌شوند و با آب خمیر کم‌چسب تولید می‌کند. بطور کلی ، می‌توان این نوع آهک‌ها را حد واسط بین آهک‌های هوایی و سیمان دانست.

روشهای تهیه آهک‌: ، همان حرارت دادن سنگ آهک (کربنات کلسیم) تا دمای 1000 تا 1200 درجه سانتی‌گراد است. البته ، هر چه دما بالاتر باشد و گاز دی‌اکسید کربن حاصل ، بهتر از محیط خارج شود، عمل تجزیه سنگ آهک بهتر صورت می‌پذیرد. اما بطور کلی ، تهیه انواع آهک متفاوت است که در اینجا به چند نمونه اشاره می‌شود.

کاربرد آهک:آهک در صنایع مختلفی کاربرد دارد که این گستره وسیع کاربرد به دلیل قلیاییبودن آهک است. از حوزه های مختلفی که آهک در آنها کاربرد دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-صنایع فولاد و ذوب آهن و صنایع فلزی

۲- صنایع پتروشیمی

۳- صنایع مصالح ساختمانی مانند سیمان، سرامیک، موزائیک، پودر سنگ، آجرهای ماسه آهکی

۴- صنایع شیشه

۵- تصفیه ابهای آشامیدنی و صنعتی

۶- تصفیه فاضلابهای صنعتی و شهری

۷- سفید کننده ها

۸- تولید کربید کلسیم(کاربید)

۹- احیاء استخرها و مرداب ها

۱۰- صنایع رنگ سازی

۱۱- مصارف کشاورزی (اصلاح خاک و خنثی سازی زمینهای اسیدی و سموم و حشره کش)

۱۲- مصرف در فرآورده های نسوز

۱۳- صنایع چرم و دباغی

۱۴- مرغداریها، دامداریها، حوضچه های پرورش ماهی و همچنین تأمین کلسیم در خوراک جوجه های گوشتی

۱۵- بعنوان ترد کننده ها در تهیه مرباها (بالنگ، کدو، پوست مرکبات و …)

۱۶- کارخانجات قند و شکر

۱۷- زیرسازی و آسفالت

۱۸- معادن ذغال سنگ(بعنوان نرم کننده ماده منفجره)

۱۹- سایر صنایع (کاغذ، خمیر کاغذ، لاستیک سازی، ضد یخ و …)

۲۰- پالایشگاهها و نیروگاهها

۲۱- شرکت نفت(مناطق نفت خیز جهت حفاری چاهها)

ویژگی های آهک

آهک سفید رنگ است که بعد از پخت سنگ آهک تولید می شود. وزن ویژه آن ۰۸/۳ تا ۳۰/۳ است که که به میزان زیادی به دمای پخت بستگی دارد. به این شکل که هر چه دمای پخت بالاتر باشد،، سرعت ترکیب آهک با آب کاهش می یابد. در پخت با دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه، آهک دچار جمع شدگی میشود و سطح روی آهک نازک می شود، سرعت ترکیب آن با آب کندتر می شود و به اصطلاع شکفتن آهک کند تر می شود.آهک در دمای ۲۵۸۰ تا ۲۷۵۰ درجه و فشار یک بار (اتمسفر) ذوب می گردد. آهک بلوری به شکل مکعب، بی‌رنگ است اما کمی زردی در آن مشاهده می شود. درجه سختی آن به ۳ تا ۴ موسمی‌رسد و آب به بسیار آهسته از سطح آهک بلوری به درون آن وارد می شود. اگر گرد بلور آهک را در ظرفی از آب بریزند، واکنش سریع روی داده و در مدت کوتاهی به تندی با با حالت انفجاری با آب ترکیب می شود. برای تهیه بلور آهک، گرد آهک را در دمای ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه حرارت می دهند که باعث به هم چسبیدن دانه های آهک و در نتیجه تشکیل بلور می شود که رفته رفته این بلور های آهک حجم یافته و بزرگتر می شوند.

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی 

فروش لوازم ساختمانی با اریکه تجارت دهگان

آموزش آشپزی و هتلداری با لاله نو

بیشتر بدانید

ساختار نمای رومی با فرهنگ ایرانی