menusearch
khane-saz.com

انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه  ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۱/۲۴ شنبه
(3)
(0)
انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه 
انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه 

انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه 

مشغله کاری باعث شده است که اکثر ما زمان کمتری را صرف آشپزی کنیم و بیشتر طرفدار غذای سریع و سرخ شده یا گوشت، ماهی و سبزیجات کباب شده هستیم. اغلب آشپزخانه‌های ما مملو از بخار، دود گرفته و بدبو هستند ، لذا ضرورت نصب سیستم تهویه مناسب و کارآمد را احساس می شود .

انواع هود

 در حال حاضر دو نوع هود در بازار موجود است. هودهای تصفیه کننده هوا و هودهای دارای خروجی هوا، هودهای تصفیه کننده، گرد و غبار و بو را به داخل می کشند و ذرات معلق را تا حد ممکن از هوا می زدایند و دوباره هوای تصفیه شده را به داخل آشپزخانه پس می دهند. هودهایی که خروجی هوا دارند،  به یک کانال متصل شده اند که گرد و غبار، چربی و بوهای نامطبوع از طریق آن به  بیرون فرستاده می شود.این هودها به شکل های معمولی، شومینه ای و جزیره ای موجود هستند.

مکان مناسب نصب هود

بهترین مکان برای نصب هود طبیعتا بالای اجاق گاز و در فاصله 40 تا 60 سانتی متری است.

راهنمای خرید هود

 مهمترین فاکتوردرانتخاب هود، مکش آن است و شاید برای کسانی که زیاد از هود استفاده می کنند موضوع صدا هم بسیار مهم باشد. نوع جنس بدنه و فیلترها، میزان مصرف برق و میزان روشنایی که هود دارد از دیگر فاکتورهای مهم برای خرید هود است. پس بهتر است برای انتخاب هود مناسب فقط زیبایی آن را ملاک قرار ندهید و به تمامی موارد آن دقت کافی کنید.

 مکش هود

میزان هوایی که هود در دقیقه توانایی خارج کردن آن را دارد بر واحد مترمکعب محاسبه می شود. نصب درست هود بر میزان مکش آن تاثیرگذار است. قبل از خرید هود باید نوع خروجی هود منزل خود را مشخص کنید ( یعنی قطر دریچه به کار رفته در دیوار و قطر لوله به کار رفته در دیوار تا محل خروج پشت بام یا دیوار و کلاهک به کار رفته در آن)زیرا اگر شما هودی با خروجی 1000مترمکعب تهیه نمایید و خروجی شما 10 یا 15 سانتی متر باشد هود نمی تواند نتیجه مطلوب را ایجاد کند و علاوه بر مکش کمتر صدای بیشتری هم ایجاد می شود. پس ابتدا با یک خطکش،لوله های خروجی و قطر سوراخ خروجی را که معمولا 10،15 یا 20 سانتی متراست اندازه گیری کنیدو بعد به خربد اقدام کنید.

فیلترها

داشتن فیلترهای قابل تعویض، یا آسان تعویض شدن فیلترها یکی از مهمترین نکته های قابل توجه هود مخصوصا برای آشپزخانه چرب ایرانی است. داشتن فیلترهای قابل شست وشو و در هودهای جدید، داشتن مخزن روغن و گرد و غبار باید درا نتخاب مدنظر قرارگیرد.

طراحی سایت و اپلیکیشن با آیتیکا

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی

اصطلاحات ساختمان سازی

بیشتر بدانید

از نمای فایبر سمنت برد چه می دانید؟

قوانین نظارتی برق ساختمان

نکات ضروری در اجاره مسکن

ماله‌کشي بتن با خانه ساز