menusearch
khane-saz.com

آپارتمانی در مجتمع مسکونی هَبیتاتِ لوکوربوزیه، توسط فیلیپ مور بازسازی شد ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۸/۷ دوشنبه
(2)
(0)
آپارتمانی در مجتمع مسکونی هَبیتاتِ لوکوربوزیه، توسط فیلیپ مور بازسازی شد
آپارتمانی در مجتمع مسکونی هَبیتاتِ لوکوربوزیه، توسط فیلیپ مور بازسازی شد

فیلیپ مورِ معمار آپارتمانی را، در مجتمع مسکونی هبیتاتِ لوکوربوزیه در برلین، با توجه به سبک اولیه طراحی مجتمع بازسازی کرد. برای مدت دو سال، گروه مور مشغول به تحقیقات در آرشیو، خرید عتیقه و بررسی مجتمع هَبیتات در مارسی، فرانسه بود.

مور این آپارتمان را در سال 2016 خریداری کرد و به‌این‌ترتیب مسیر خود را در تخریب، اندازه‌گیری و بازسازی گسترده‌ای که شامل کوتاه کردن سقف‌ها و جابه‌جایی دیوارها برای بازآفرینی فضای داخلی که احتمالاً لوکوربوزیه پیش‌بینی کرده بود، شروع کرد.

بررسی پلان‌های آرشیوشده‌ی بنیاد لوکوربوزیه در پاریس حاکی از آن است که قرار بر این بوده که آپارتمان‌های برلین در اصل مشابه با آپارتمان‌های مارسی باشند. بااین‌حال، به‌احتمال ‌زیاد اختلاف میان مقاماتِ برلین و لوکوربوزیه منجر به ایجاد تغییرات بیش‌ازحدی، در فضای داخلی نسبت به طرح‌های اصلی این پروژه، توسط گروه طراحیِ سال 1950 در برلین شده است. 

در بازسازی آپارتمان، نور سقف 24 سانتیمتر پایین‌تر آمده است (از 2.5 متر به 2.26)، به‌علاوه وسایل آشپزخانه و پله‌های جدیدی در مزایده‌ی طرح مارسی خریداری و جایگزین شده‌اند. رنگ‌ها مطابق با خطوط رنگی لوکوربوزیه، لامپ‌ها و مبلمان از عکس‌های مطالعه شده از آپارتمان‌های مدل در سال 1952 انتخاب ‌شده‌اند. همچنین با استفاده از کتاب‌های لوکوربوزیه، که از فروشگاه‌های عتیقه در برلین، مارسی و پاریس تهیه‌شده بودند، طراحی آپارتمان به سرانجام رسید. 

این پروژه تلاش کرده تا ایده‌ها و نظریه‌های لوکوربوزیه را از پنج اصل معماری او تا تئوری رنگ و طراحی مبلمانش رعایت و قابل‌رؤیت بسازد. آپارتمان واحد 258، پس از افتتاح در سال 2018 از سوی معمارانِ سراسر جهان مورد بازدید قرارگرفته و به‌عنوان یک پروژه طراحی‌شده کامل، خریداری پیداکرده است. 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر