menusearch
khane-saz.com

طراحی اسکله مدور سیدنی ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۸/۱۵ سه شنبه
(0)
(0)
طراحی اسکله مدور سیدنی
طراحی اسکله مدور سیدنی

گروه معماری نورمن فاستر و شرکا برنده مسابقه طراحی اسکله مدور سیدنی شد.

گروه معماری نورمن فاستر و شرکا برای طراحی یک برج جدید اداری که بخشی از طرح توسعه شهری است، تعیین شده است تا بخش کوچکی از اسکله مدور سیدنی را مجددا زنده کند. این طرح که بین خیابان های “جورج” و “پیت” واقع شده و با بندر معروف شهر ۲ دقیقه فاصله دارد، دارای شبکه ای از مسیرهای عبور عابر پیاده است که در سطوح مختلف در سایت رفت و آمد می کنند.

جرارد ایوندن” سرپرست و مدیر اجرایی ارشد دفتر نورمن فاستر که رهبری تیم طراحی را برعهده دارد، اظهار داشت: ” ما می خواستیم برج اسکله مدور و محیط اطراف آن در جای مناسب باشد و از ویژگی های جغرافیایی منطقه و موقعیت منحصر به فرد برج در نزدیکی بندر سیدنی، بیشترین استفاده را کند.”


این برج، بخش عمده طرح بازسازی شهری خواهد بود که منجر به تبدیل بخش شمالی منطقه تجاری به یک جامعه پویا می شود که این امر به وضعیت سیدنی به عنوان یک شهر جهانی کمک می کند.

این برج همچنین با نمای خلاقانه اش، چشم انداز سیدنی را متمایز می سازد. این نمای خلاقانه شامل مجموعه ای از بادگیرهای خارجی است که از نمودارهای تنش ساختاری به دست آمده است. قسمت جنوبی این نما به سه قسمت با پایه ی بتنی تقسیم شده است. کل ارتفاع به صورت عمودی شکل گرفته است تا تغییرات بصری آن را روی خط افق تنظیم شود. این ساختار ویژه همچنین به فضای درونی اجازه انعطاف پذیری می دهد در حالی که هسته ساختمان به سمت یک طرف متمایل شده است.

ایوندن” همچنین افزود: ” فضای کار خلاقانه در برج اسکله مدور، به گونه ای انعطاف پذیر طراحی شده است تا از روش های جدید کار کردن در قرن ۲۱ حمایت کند تا هر کس از یک شرکت تازه تاسیس تا کمپانی های بزرگ بتواند از این فضای افسانه ای لذت ببرد. خوشنودیم که هیئت منصفه با چشم انداز طراحی ما موافقت کرد و اکنون مشتاقانه منتظر مراحل بعدی پروژه هستیم

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر