menusearch
khane-saz.com

برندگان اولین دوره مسابقه بازسازی جایزه معماری 2018 ,

شماره تماس 021-88628011
instagramfacebooktelegramaparat
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۸/۲۰ یکشنبه
(1)
(0)
برندگان اولین دوره مسابقه بازسازی جایزه معماری 2018
برندگان اولین دوره مسابقه بازسازی جایزه معماری 2018

مسابقه جایزه معماری (Architecture Awards) یک رقابت با محور بررسی آثار معماران به صورت میدانی است. پروژه هایی که در این مسابقه شرکت می کنند، می بایست به اجرا در آمده و سپس طبق نظرسنجی و رای هیات داوران به عنوان طرح برتر انتخاب می شوند. چند ماه قبل برای اولین بار این مسابقه بخش بازسازی را به دسته بندی رقابت های خود اضافه نمود و 15 پروژه بازسازی را به عنوان فینالیست معرفی کرد. طبق نظرسنجی 15 هزار نفر در سایت آرک دیلی و بررسی هیات داوران، سه پروژه به عنوان برترین ساختمان های بازسازی شده در طول چند سال گذشته معرفی شدند. در ادامه این بخش به معرفی سه برنده نهایی پرداخته ایم.

 رتبه اولبازسازی و معماری موزه هنرهای معاصر در آفریقا

 

موزه هنرهای معاصر آفریقا با 9 طبقه بزرگترین موزه جهان است که در منطقه ساحلی واقع شده و شامل سیلندر های عمودی غولپیکری است که نماد صنعت قرن بیست و یکم می باشد. طراحان موزه آفریقا یکی از چالش های طراحی را این گونه شرح می دهند که ما از این فرصت برای احیای ساختمان مرده و تبدیل آن به جایی برای مشاهده از آثار هنری باورنکردنی از قاره آفریقا بهره بردیم تا تعبیری از یک بنای تاریخی باشد. به طور کلی طراحان نماد پیشرفت اقتصادی را به یک حوزه فرهنگی تبدیل کرده اند. نکته دیگر ایجاد فضاها و گالری ها در میان فرم لانه زنبوری ساختمان بوده است.
طراحی نهایی این پروژه شامل 6000 مترمربع فضای نمایشگاهی است که 80 گالری را در بر دارد. همچنین دهلیز داخلی همانند فضای کلیسای جامع یهودیان، در مرکز موزه واقع شده است. از دیگر امکانات آن می توان به باغ پشت بام، آزمایشگاه های حفاظتی، کتابفروشی رستوران و بار اشاره نمود.

رتبه دوم: بازسازی کافه رستوران Colonial House در خیابان 64


پروژه Colonial House یک کافه رستوارن سنتی بود که به خاطر تایخچه سایت و محدوده قرارگیری این ساختمان هائز اهمیت بود. محدوده کافه اهمیت زیادی برای انجمن انسان شناسی و تاریخی مکزیک داشت. چنین فهرستی از موارد ذکر شده برای سایت اجازه نمی داد که مالک طبق سلیقه شخصی خود عناصر موجود در پروژه با به دلخواه تغییر دهد. لذا بازسازی چنین پروژه ای یک چالش عظیم برای تیم معماری به شمار می رفت. با حفظ تمام دیوارها و متریال های این کافه یک حس وفاداری در نگهداری مجموعه صورت گرفت و بیشتر فضاها به واسطه مرمت توسط متریال های بوم آورد بازسازی شدند

رتبه سوم: موسسه غیرانتفاعی آموزش و پرورش معلمین

یک موسسه غیرانتفاعی مبتنی بر ویژگی "تقدیر" نیاز به فضایی برای استخدام، آموزش و پشتیبانی از معلمین داشت با برنامه تحصیلات تکمیلی معلمان شهری را فراهم کند. ساختمان این موسسه یک فضای متروکه و نیمه کاری بود که چند سال قبل به دلایل ورشکستگی کارفرما رها شده و به مزایده گذاشته شده بود. از آنجایی که این موسسه غیرانتفاعی برای هزینه ساخت یک ساختمان کامل در مظیقه قرار داشت، این مجموعه را با قیمتی مناسب خریداری کرده و بازسازی و طراحی تمام عرصه های داخلی رل به یک شرکت معماری سپرده است. نتیجه نهایی کار به یک ساختمان اداری-آموزشی تمام و کمال منجر شد که به هزینه ای بسیار مناسب به اتمام رسید.

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر